Новости Экономика есгазукраина

ЄС дасть Україні кредит, або купить газ для неї

base article image

Євросоюз пропонує надати Україні кредит з боку консорціуму міжнародних фінансових установ у розмірі близько $4,2 млрд., або закупити необхідні обсяги природного газу для подальшого зберігання в українських підземних сховищах.

Як повідомила прес-служба компанії «Нафтогаз України», такі два варіанти вирішення проблеми з закупівлею газу та подальшим його транспортуванням до Європи запропонували представники ЄС у Брюсселі.

Сторони також не виключили можливості комплексного підходу до вирішення даного питання шляхом об’єднання вищенаведених варіантів, оскільки питання заповнення підземних сховищ України є спільною проблемою постачальника ресурсу та споживачів України та Європи.

Під час засідання сторони розглянули поточну ситуацію щодо заповнення сховищ України природним газом та їх роль у забезпеченні надійного транзиту російського газу до країн Європи у осінньо-зимовий період.

В той же час, було висловлено думку, що у випадку закачування та зберігання європейськими компаніями певних обсягів газу до підземних сховищ України, потребують детального узгодження питання технологічних та фінансових параметрів режимів відбору цього газу та газу призначеного для споживачів України.

У засіданні Координаційної групи Євросоюзу з питань газу також взяли участь представники ВАТ «Газпром». Всі сторони під час обговорення питань займали конструктивну позицію.


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.