Новости Экономика самолетіндія

Україна відремонтує літаки Індії

base article image

Українська державна компанія «Спецтехноекспорт» і Міністерство оборони Індії підписали контракт на модернізацію 120 військово-транспортних літаків Ан-32. Про це повідомила газета «Дело».

Сума даного контракту оцінюється у 600 мільйонів доларів. Домовленість про це була досягнута на паризькому авіасалоні в Ле Бурже, який проходить на цьому тижні.
Виконанням індійського замовлення займатимуться концерн «Антонов» і компанія «Мотор Січ».
«Ми чекали підписання цього контракту 2 роки», - зізнався власник компанії «Мотор Січ», народний депутат від Партії регіонів В'ячеслав Богуслаєв.

У «Спецтехноекспорті» деталей угоди поки не розголошують. «Зараз все начальство у відрядженні», - пояснюють в держкомпанії. Проте, як розповів В'ячеслав Богуслаєв, документ припускає, що тільки «Мотор Січ» повинна поставляти військово-повітряним силам Індії авіадвигунів на 400 мільйонів доларів.

Окрім заміни двигунів, українські авіабудівники також проводитимуть модернізацію індійських Ан-32 на підприємствах державного авіабудівного концерну «Антонов». Проте, представники держкомпанії не змогли уточнити суму операції. «Керівництво «Антонова» не підписувало договір. А його копію від «Спецтехноекспорту» ми ще не отримали», - пояснила Оксана Трофімчук, прес-секретар АНТК ім. Антонова.

Згідно з контрактом, в найближчі два роки «Мотор Січ» повинна випустити від 250 до 300 двигунів. Остаточна цифра залежатиме від того, скільки літаків індійські чиновники вирішать обладнати новими моторами. Варто також врахувати, що Ан-32 обладнаний двома двигунами і один повинен йти в запасі.

Для підприємств «Антонова» термін виконання контрактних зобов'язань - три роки. Модернізація на підприємствах концерну передбачатиме удосконалення бортового радіоелектронного устаткування і поліпшення характеристик дальності польоту і вантажопідйомності. Двигуни, які все-таки вирішать не змінювати, також будуть модернізовані «антонівцями». В цьому випадку їх головним завданням стане збільшення терміну служби мотора.

За словами В'ячеслава Богуслаєва, модернізацією Ан-32 займатимуться Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (ХДАВП), Київський державний авіазавод «Авіант» і ДП «Завод 410 цивільної авіації». Всі підприємства входять в структуру концерну «Антонов».

Літаки, з якими доведеться працювати українським фахівцям, були куплені Міністерством оборони Індії в 1980-х роках. Вони призначені для транспортування і десантування особового складу і вантажів масою до 7,5 тонни. Літаки спеціально були адаптовані для застосування в умовах спекотного і високогірного клімату.


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.