Новости Экономика евро-2012вр

Містам ЄВРО-2012 нададуть податкові пільги

base article image

Депутати Верховної Ради знайшли кошти для підготовки до чемпіонату Євро-2012.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, що передбачає надання податкових пільг Харкову, Донецьку, Львову і Києву, що готуються прийняти Чемпіонат Євро-2012, пише газета «Дело».  

У документі запропоновано в повному обсязі залишати в цих містах зібрані кошти від податків на доходи фізичних осіб, плати за землю, а також адміністративних штрафів.  

Згідно із чинним Бюджетним кодексом, 100% податкових надходжень від плати за землю, а також від доходів фізосіб можуть залишати собі тільки Київ і Севастополь. У свою чергу Донецьк, Харків і Львів мають право лише на 75% податку на землю і 75% податку на доходи фізичних осіб. Із суми автодорожніх штрафів до місцевих бюджетів наразі потрапляє половина. Також автори законопроекту пропонують перераховувати до місцевих бюджетів 50% податку на прибуток підприємств некомунальної власності. Зараз до доходів місцевих бюджетів відноситься податок на прибуток комунальних підприємств.  

На думку глави комітету Верховної Ради з податкової і митної політики бютівця Сергія Терьохіна, запропонований депутатами механізм податкових пільг буде невигідний для Харкова і Львова. Причина в тому, що ці міста зараз отримують субвенції з держбюджету.
«У разі ухвалення даного законопроекту такі міста, як Львів і Харків отримуватимуть менше субвенцій. Для міст це невигідно, оскільки доходи від податків — величина цифра», - сказав він.

З іншого боку, Терьохін додаd, що ініціатива збереження в місцевих бюджетах Донецька і Києва половини податку на прибуток некомунальних підприємств неприйнятна, оскільки ці два міста є важливими донорами держбюджету.  

Державною цільовою програмою підготовки до Євро-2012 у держбюджеті передбачено близько 40 мільярдів гривень на фінансування Чемпіонату. З них 9,3 мільярда гривень на підготовку аеропортів, стадіонів і тренувальних баз, 28,9 мільярда гривень на підготовку автомагістралей і залізничного сполучення і 0,8 мільярда - на підготовку міського господарства. Більше 8 мільярдів гривень має бути освоєно вже в 2009 році.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.