Новости Экономика ебрррецесія

ЄБРР спрогнозував серйозну рецесію в Україні

base article image

Європейський банк реконструкції та розвитку спрогнозував серйозну рецесію та економічну депресію в 10-ти країнах, серед яких і Україна.

Про це на сесії ПАРЄ повідомив президент банку Томас Міров, передало радіо «Німецька хвиля».

За словами Томаса Мірова, у 10-ти країнах, де працює Європейський банк реконструкції та розвитку, серед яких, зокрема Україна, Румунія, Росія та Туреччина, спостерігатиметься 2009-го року серйозна рецесія або навіть депресія, коли економічний спад становитиме від -4 до -15 відсотків.

«Ситуація у цих країнах є особливо складною тому, що протягом багатьох років вони отримували зиск від іноземного капіталу, високого попиту на їхню продукцію, високих цін на нерухомість і, засліплені цим, не проводили необхідні реформи»,- вважає голова ЄБРР. Окрім цього, за тривалий час ці держави потрапили у сильну залежність від іноземних вкладень і не займалися розвитком місцевих ринків капіталу.

Особливо серйозною залишиться ситуація в Україні, наголосив Томас Міров, де все ускладнюється непростою політичною ситуацією. Адже підготовка політиків до майбутніх президентських виборів уже негативно впливає на економічні процеси.

Водночас голова ЄБРР зауважив, що в Україні можна відзначити і позитивні зрушення. Серед них Томас Міров назвав стабілізацію банківського сектору, а також домовленість українського уряду та Міжнародного валютного фонду про отримання другого траншу кредиту.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.