Новости Экономика украинамолдоваелектроенергія

Україна знову експортуватиме електроенергію до Молдови

base article image

Україна почала переговори про відновлення експорту електроенергії до Молдови.

Про це повідомив міністр палива і енергетики Юрій Продан, написала газета «Дело».

«Можливо, постачання електроенергії розпочнуться вже з наступного місяця. Такі пропозиції вже надійшли з молдовської сторони», - зазначив він.

Міністр уточнив, що потужності поставок можуть досягати 500-700 мегават. Ця цифра близька до максимальної узгодженої двома країнами пропускної спроможності транскордонних електромереж (орієнтовно близько 1000 мегават), зазначає видання.

Інші деталі переговорів поки-що не розголошуються. На підприємстві «Укрінтеренерго», експортері електроенергії, відмовилися від будь-яких коментарів на цю тему. Від керівництва молдовської держкомпанії «Energocom» також нічого не вдалося дізнатися.

Нагадаємо, Молдова відмовилася від української електроенергії на початку 2009 року. Приводом для цього послужило підписання контракту між «Energocom» та російською «Інтер РАО ЄЕС» про постачання електроенергії з Молдовської ГРЕС.

Угоду укладено до 31 березня 2010 року. Нею передбачено щомісячні поставки 200-220 мільйонів кіловат-годин електроенергії за ціною 5,6-5,8 американського цента за кіловат-годин. При цьому, за даними видання, «Укрінтеренерго» пропонувало Молдові більш низьку ціну, але вони відмовилися. Тоді це пов'язували з політичною складовою.

Нинішнє поновлення переговорів між Україною та Молдовою, на думку аналітика інвесткомпанії «Сократ» Сергія Невмержицького, може бути пов'язано з бажанням сусідньої країни частково відмовитися від електроенергії з Молдовської ГРЕС або ж добитися зниження її вартості.

Нагадаємо, Білорусь планує в 2009 році закупити в Україні 750 млн кіловат годин електроенергії.

17 червня уряд України на засіданні дозволив знизити ціну на електроенергію для експорту в Білорусь. Так, при розрахунку ціни на електроенергію для Білорусі дозволено не враховувати дотаційні сертифікати.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.