Новости Экономика секретариатбензин

Підстав для подорожчання бензину немає — Секретаріат Президента

base article image

Підстав для подорожчання бензину в Україні на сьогоднішній день немає.

Про це повідомив уповноважений президента з енергетичних питань Богдан Соколовський, - передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, ціни на бензин не були «адекватними» з самого початку «виключно через те,що насправді на українському ринку нафтопродуктів не функціонує в повному обсязі набір ринкових інструментів».

«Саме тому немає в нас такої прив`язки між ціною на пальне та нафтою», - наголосив Соколовський.

Також він зауважив, що «ринок нафтопродуктів в Україні де-факто занадто заангажований з ринком монополіста, який постачає до нас нафту та нафтопродукти».

«Ось і вся причина. Нема жодних підстав до того підвищення цін на дизель і на бензин, які зараз відбуваються. Це, на мою думку, виключно домовленість поміж трейдерами», - повідомив Соколовський.

На думку Соколовського, значною проблемою є те, що комусь вигідно ввозити до України готовий нафтопродукт і давати робочі місця нафтопереробці іноземних держав, а не розвивати свої нафтопереробки в Україні. При цьому він звернув увагу на те, що певні заводи та трейдери мають дозвіл на ввезення нафтопродукту, який не може використовуватися за європейським нормами.

«Це компетенція уряду», - зазначив Б.Соколовський, підкреслюючи, що саме уряд повинен спостерігати за діяльністю трейдерів.

А.Береза

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.