Новости Экономика газпромсекретариат

«Газпром» хотів вирішити свої проблеми за рахунок України — Соколовський

base article image

«Газпром» мав намір вирішити за рахунок України свої фінансові проблеми.

Про це повідомив уповноважений Президента України з енергетичних питань Богдан Соколовський, - передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, контрактами, підписаними в січні цього року, російський «Газпром» сподівався вирішити свої фінансові негаразди.

«Тепер абсолютно очевидно, що російська сторона сподівалась у такий спосіб врятувати свою галузь за рахунок України», - наголосив він.

Водночас,на думку Соколовського, навіть це не допомогло «Газпрому» у вирішенні своїх проблем. На сьогодні «Газпром» має близько 90 млрд доларів кредитних зобов'язань.

«Газпром ініціював масштабні проекти, такі, як Північний та Південний потоки, а також ті, що не є профільними для нього. Під все це взято кредити,обслуговувати і виплачувати які важко», - зауважив уповноважений президента.

Окрім того, він підкреслив, що з початку року експорт газу у «Газпрома» зменшився на 40%. Також російська компанія має проблеми з отриманням газу з центральних азійських регіонів.

«На сьогодні фінансові, ресурсні та інші зобов`язання «Газпрома» явно перевищують його навіть потенційні можливості. Ситуація є загрозливою,і під загрозою, в першу чергу, поставки «Газпромом» газу до України та Європи», - зазначив Соколовський.

При цьому він висловив сподівання, що фінансовий стан російської компанії покращиться.

«Абсолютно щиро кажу, що хотілося, аби цих проблем у «Газпрома» не було, адже це, в першу чергу, гарантії української газової безпеки», - прокоментував Богдан Соколовський.

А.Береза

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.