Новости Экономика нафтогазоблігаціїнбу

Уряд збільшить капітал «Нафтогазу» за рахунок держоблігацій

base article image

Уряд пропонує парламенту поповнити статутний капітал «Нафтогазу України» на суму до 18,6 млрд. грн. за рахунок випуску облігацій внутрішньої державної позики.
Про це написала газета «Экономические известия».

Як відомо, програма капіталізації банків загальним обсягом до 44-50 млрд. грн. передбачає подальший викуп державних облігацій Національним банком за рахунок емісії, як єдино можливим покупцем сьогодні цих цінних паперів в таких обсягах.

Уряд вже прийняв постанови про капіталізації перших трьох банків за рахунок випуску облігацій на загальну номінальну суму 9,47 млрд. грн.

Крім того, запропоновані Кабміном поправки до держбюджету включають взаємозалік між «Нафтогазом України» і держбюджетом на суму 5,327 млрд. грн.

До нього пропонується включити надходження від «Нафтогазу України» зі сплати податку на додану вартість при імпорті газу на 4,715 млрд. грн. і його недоїмку за податком на прибуток і ПДВ у розмірі 0,61 млрд. грн., які повернуть компанії у вигляді компенсації різниці між цінами закупівлі імпортованого природного газу та його реалізації підприємствам теплокомуненерго.

При цьому, відповідно до законопроекту, ПДВ від «Нафтогазу України» при імпорті газу переводиться в спецфонд, хоча розмір загального фонду зберігається на колишньому рівні.

У записці зазначається, пише видання, що така потреба у фінансуванні визначена з урахуванням очікуваного споживання природного газу теплокомуненерго для виробництва тепла для населення в 2009 році на рівні 8,8 млрд. куб м, ціни реалізації газу для них - 593,45 грн. за 1000 куб. м і ціни імпорту 179,5 дол. за 1000 куб. м при курсі 7,7 грн./дол.

В результаті витрати державного бюджету на 2009 рік уряд пропонує збільшити на 1,99% - до 272,722 млрд. грн., доходи - на 2,2%, до 244,259 млрд. грн., у тому числі витрати спецфонду зростуть на 7,2% - до 79,364 млрд. грн., доходи - на 9,6%, до 60,561 млрд. грн.

Дефіцити держбюджету і спецфонду зберігаються на рівнях 31,178 млрд. грн. і 21,934 млрд. грн. відповідно, так як програма капіталізації за рахунок держоблагацій в них не враховується.

В даний час статутний капітал «Нафтогазу України» становить 5,56 млрд. грн. Про необхідність капіталізації компанії, в тому числі для розрахунку з кредитували її державними банками та залучення нових кредитів для закупівлі газу, який раніше заявляв голова НБУ Володимир Стельмах.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.