Новости Экономика нафтогазгерманияправительство

Німеччина переконана, що в Україні немає грошей аби сплачувати за газ

base article image

В Україні немає грошей аби сплачувати за газ. Так стверджує німецьке видання Handelsblatt.

Незважаючи на допомогу Міжнародного валютного фонду, у Києва знову немає достатньо коштів аби сплатити за російський газ. Тільки в липні місяці Україні доведеться віднайти 1 млрд доларів для оплати рахунків "Газпрому".

Видання наголошує, що наслідком неплатоспроможності української сторони може стати припинення поставок газу Росією.
"І знову постраждає ЄС. Тому Брюссель погодився допомогти Києву віднайти кошти для погашення газових боргів"- наголошується у публікації.

Економічна криза вдарила по Україні більше за інших держав екс-радянського простору. Незважаючи на кредити від МВФ в розмірі 16 млрд доларів, український уряд важко зводить кінці із кінцями. Монопольна ж структура Нафтогазу, наголошує Handelsblatt, останнім часом покриває свої витрати лише за рахунок кредитів.

"Загалом ситуація у Нафтогазі не виглядає оптимістично. Після боротьби за владу у січні місяці концерн ледь функціонує. Він накопичив більше 3,5 млрд євро по боргам і протягом наступних декількох днів має погасити рахунки Газпрому за червень у розмірі 180 млн євро. Тим не менше МВФ не подобається як працює Нафтогаз і він вимагає реформи структури, при цьому затримуючи третій транш кредиту. У самому Нафтогазі є декілька варіантів виходу із перманентної кризи. Зокрема команда директора концерну Дубини пропонує ліквідувати старий концерн та утворити два нових. Один буде займатися транспортуванням газу, інший- закупівлею імпортного газу і продажу його українським споживачам. Єврокомісія задоволена таким варіантом, адже тоді вона зможе брати безпосередню участь у питаннях траспортування газу. Але, здається, прем'єр Юлія Тимошенко не виявляє особливого ентузіазму відносно ініціатив Дубини, адже це означає визнання переговорів по газовим угодам із прем'єром Росії Путіним, а також втрату контролю над Нафтогазом"- пише видання.  

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.