Новости Экономика газпромгаз

Газові контракти з Україною не підлягають перегляду — Газпром

base article image

Газові контракти з Україною, на перегляді яких наполягає Президент України Віктор Ющенко, не підлягають змінам. Про це заявив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер під час свого виступу на річних зборах акціонерів холдингу, - передало агентство «РИА-Новости».

"Контракти мають виконуватись і змінам не підлягають", - заявив він.

На перегляді десятирічних газових контрактів, підписаних "Газпромом" і "Нафтогазом" 19 січня окремо на постачання газу Україні і транзит до Європи, наполягає Президент України Віктор Ющенко. Контракт на транзит передбачає збереження у 2009 році пільгової транзитної ставки 1,7 доларів за транспортування тисячі кубометрів на сто кілометрів. З 1 січня 2010 року ставка транзиту стане ринковою і буде вираховуватись за загальноприйнятою європейською формулою. Згідно з контрактом на поставку, ціна газу для України також вираховується за загальноприйнятою європейською формулою з щоквартальним перерахунком і ринковою стане з 2010 року, цього року застосовується знижувальний коефіцієнт 0,8, тобто надається знижка у 20%.

При цьому президент України критикує підписані контракти і говорить про необхідність їхнього перегляду, зокрема, про підвищення транзитної ставки.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.