Новости Экономика газпромнафтогаз

«Газпром» намагається помститися «Нафтогазу» за спробу домовитися з Європою - експерт

base article image

Демонстративна відмова «Газпрому» від зберігання газу в українських підземних газових сховищах є реакцією російської компанії на пропозицію НАК «Нафтогаз України» європейським компаніям зробити запаси газу на зимовий період в українських сховищах, купивши його заздалегідь у Росії.

Про це у коментарі «Дзеркалу тижня» заявив керівник енергетичних програм Центру «Номос» Михайло Гончар.

За його словами, заяви керівництва «Газпрому» у «зникненні» їхнього газу зі сховищ України мали намір показати європейцям, що і з їхнім газом може повторитися те ж саме.

Логіку дій «Газпрому» він пояснив ані трохи не кращим, ніж у «Нафтогазу», фінансовим станом російського монополіста.

«Закачування власного газу на зберігання в ПСГ України не передбачає доходів для «Газпрому». А от «втюхати» газ «Нафтогазу», та ще й за високими цінами другого кварталу, — це завдання здійсненне, враховуючи надзвичайну без’язикість уряду України і «Нафтогазу» у відносинах із «Газпромом», — наголосив експерт.

Ще одна причина того, чому «Газпром» експлуатує тезу про «зникнення» газу в українських ПСГ, на думку Михайла Гончара, полягає в тому, що існує велика вірогідність, що в Брюселі 29 червня російській стороні можуть нагадати, хто несе юридичну відповідальність перед європейськими партнерами за стабільність і безперебійність поставок.

«Саме «Газпром», а не «Нафтогаз», має забезпечити виконання контрактів, отже, розмістити необхідні обсяги газу в ПСГ в Україні, як це зазвичай мало місце. Тому «Газпром» вирішив зіграти на випередження, вказуючи на українські ПСГ, як на «чорну діру», де газ зникає в обсягах, порівнянних із річним споживанням ряду європейських країн», — відзначив експерт.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.