Новости Экономика кредитыемісія

Стельмах каже, що здешевити кредити за рахунок емісійних коштів неможливо

base article image

Здешевити кредити за рахунок емісійних коштів неможливо, оскільки випуск незабезпечених грошей призведе до їхнього знецінення, прискорення інфляції та подальшого зростання ціни кредитів.

Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» заявив голова Національного банку України Володимир Стельмах.

За словами Стельмаха, забезпечити низькі кредитні ставки в умовах інфляції можна тільки за умови компенсації кредиторам різниці між тією ставкою, під яку вони згодні позичати гроші, та тією, яка могла б влаштувати позичальника.

«Такі механізми є, вони з успіхом функціонують у тому числі і в Україні — я маю на увазі бюджетну компенсацію частини вартості кредитів для тих чи інших категорій позичальників. Інша річ, що обсяг коштів для такої компенсації в бюджеті передбачений не настільки великий, як комусь хотілося б. Та це вже питання не до центрального банку», — пояснив він.

Голова НБУ наголосив, що питання про те, які бюджетні витрати урізати для того, щоб збільшити обсяги компенсації процентних ставок по кредитах, і які саме категорії позичальників через такий механізм підтримувати — це виняткова компетенція уряду і парламенту.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.