Новости Экономика топливоцены

Ціновий пік на нафтопродукти минув

base article image

Вартість бензину А-95 в середньому по Україні наблизилася до позначки 6,70 грн/л.

Хоча в деяких мережах АЗС в третій декаді червня А-95 коштував 6,88 грн/л і навіть 6,98 грн/л, пише газета «Дело».

Подолати семигривневий поріг за літр А-95 наважилися тільки роздрібні оператори Криму, де влітку спостерігається пік попиту на нафтопродукти.  

Не може не радувати ціна на пальне для водіїв, які використовують дизель. Середня вартість дизельного пального в кінці червня зафіксована на рівні 5,33 грн/л. При цьому в Кіровоградській, Харківській і Чернігівській областях показник вартості ДП був нижчий на 1,5-2%. І навіть в столичному регіоні його можна було придбати за 5,15-5,20 грн/л.

Крім того, впала ціна на бензин і в країнах Європи: 25 червня високооктановий бензин з доставкою в Середземномор'я коштував $670/т (на 9% менше від пікових показників 16 червня). При цьому російське дизпальне коштувало $570/т, що, фактично, не перевищувало середньомісячний показник.

На початку липня, пише видання, чекати цінових стрибків не варто. Згідно з розрахунками UPECO, вартість А-95 не має перевищити 6,85 грн/л. При цьому можливе невелике підвищення ціни на дизельне паливо: на 2-3%, до 5,40-5,50 грн/л., що пов'язано з початком жнив.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.