Новости Экономика кризисексперт

Криза в Україні закінчилась — експерт

base article image

На думку президента Центру економічного розвитку Олександра Пасхавера, криза в Україні завершилась в січні 2009 року.

Про це він повідомив сьогодні під час прес-конференції, передав кореспондент Голос UA.

За його словами, прояви кризи завершились ще в січні цього року, а з лютого по травень в Україні спостерігається відносно стабільна ситуація, та навіть невелике зростання. Зокрема, це стосується таких сфер, як будівництво та сільське господарство.

Як наголосив економічний експерт Школи політичної аналітики НаУКМА Сергій Кисельов, також помітне зростання в хімічній та харчовій промисловостях. Якщо в харчовій галузі на початок року був зафіксований спад 14,3%, то в травні — 7,3%. Окрім того, приріст спостерігається в сільському господарстві (з 0,5% на початку року до 2,3% в травні), зокрема у тваринництві.

Позитивним фактором, на думку Кисельвова, є і відновлення потоку прямих інвестицій в Україну. За результатами 1 кварталу 2009 року притік іноземного капіталу становить близько 800 млн доларів.

У той же час, Олександр Пасхавер зауважив, що до кінця року спад в сільському господарстві все ж відбудеться. Він буде спричинений не кризою, а тим, що Україна не зможе отримати такий врожай, як і минулого року.

К.Каплюк

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.