Новости Экономика алкогольакциз

Алкоголь від сьогодні в Україні подорожчає

base article image

Сьогодні, 1 липня, підвищуються ставки акцизного збору на алкогольні напої та етиловий спирт.

Це передбачено Законом «Про внесення змін до деяких законів України з питань акцизного збору» N1202-VI від 31 березня 2009 року, який був підписаний 27 квітня Президентом України Віктором Ющенком.

Закон передбачає підвищення ставок акцизного збору на:

- вина ігристі і вина газовані з 1,6 до 2,5 грн. за 1 л;
- інші зброджені напої (наприклад, сидр, перрі (грушевий напій), напій медовий);
- суміші із зброджених напоїв і суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями (з додаванням спирту) - з 27 грн. до 34 грн. за 1 л;
- спирт етиловий (окрім спирту, який використовується для виготовлення лікарських засобів) - з 27 грн. до 34 грн. за 1 л.

Щорічно, починаючи з 2010 року, ставки акцизного збору на спирт етиловий і алкогольні напої підлягають індексації залежно від індексу споживчих цін за минулі 12 календарних місяців (за період з червня року, коли проводиться індексація, до червня попереднього року).

Крім того, з 1 листопада 2009 року збільшиться акциз на дизельне паливо. Зокрема, підвищуються на 50% ставки на важкі дистиляти (з 20, 30, 35, 45 євро до 30, 45, 50, 65 євро за 1000 кг).

Розробники документу переконані, що закон, який покликаний привести вітчизняне законодавство у відповідність до нормам ЄС, дозволить збільшити наповнення прибуткової частини державного бюджету в 2009 році на 1,3 млрд.грн., а підвищення цін на алкогольні напої та дизельне паливо сприятиме поліпшенню здоров'я населення і стану навколишнього середовища.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.