Новости Экономика тютюнконтрабанда

Україна - у трійці країн-контрабандистів тютюну

base article image

Україна входить до трійки країн з найбільшим виробництвом контрабандного тютюну. Перше місце займає Китай, який виробляє 99% контрафактних сигарет на ринку США, друге - Парагвай. Про це повідомила коаліція громадських організацій “За вільну від тютюнового диму Україну”, посилаючись на учасників міжнародної конференції борців з палінням у Женеві.
 

"За 2008 рік в Україні виробили 130 млрд сигарет.  Плюс 4 млрд імпорту та за мінусом 10 млрд експорту - виходить 126 млрд сигарет. Внутрішній ринок України, за даними самих тютюнових кампаній, складає 85 млрд сигарет.  А різниця в понад 30 млрд - це те, що пішло контрабандою за кордон, переважно до країн ЄС", – сказав Костянтин Красовський, завідувач відділом контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень Міністерства охорони здоров'я України.
 

"Причиною такою великої контрабанди є те, що в Україні акцизи на сигарети суттєво менші, ніж в ЄС. Тому на фоні заяви, яка прозвучала в Женеві, про те, що Україна  є третім найбільшим контрабандистом сигарет в світі, досить пікантно виглядають спроби тютюнових компаній в Україні кожного разу вчиняти ґвалт про "вбивство галузі", коли Україна піднімає податки на сигарети в рамках процесу євроінтеграції", - сказав чиновник.
 

Міжнародна конференція у Женеві почалася 29 червня. На ній представники 160 країн обговорюють новий договір Протокол щодо незаконної торгівлі тютюновими виробами, який є додатком до Рамкової конвенції ВООЗ по боротьбі проти тютюну.
 

У Женеві також було опубліковано дослідження під назвою Підпільний ринок тютюну, яке провів Міжнародний консорціум журналістських досліджень. Згідно з ним, шість терористичних груп, серед яких Аль-Каїда, Талібан, ірландська Real IRA і Колумбійська FARC, фінансують свою діяльність за допомогою контрабанди сигарет.

Через невеликий розмір та вагу, а також високий прибуток, контрабанда сигарет є досить привабливим бізнесом для злочинних організацій та терористичних груп.

"Дослідження показує, що ліквідація масштабної контрабанди є важливою не тільки з точки зору охорони здоров'я населення та захисту економіки, але і з метою охорони національної та міжнародної безпеки", - заявив президент організації “Кампанія За майбутнє без куріння”Метью Л. Майерс, .

Зазначимо, з 1 грудня 2008 року, у Європейському союзі діють нові правила безмитного ввезення сигарет і алкоголю приватними особами. А сьогодні Естонія, де акцизи у кілька разів вищі, ніж в Україні та Росії, зменшила кількість дозволених для безмитного ввезення сигарет - з 40 пачок до двох, написав “Корреспондент. net”.


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.