Новости Экономика украинагазевропароссия

Україна може спокійно керувати газовими війнами, проте цього не робить, - експерт

base article image

Відсутність консолідації думок керівників країни з приводу подальшого розвитку газового сектору країни і «Нафтогазу» вцілому дозволяє російській стороні і Європі грати на цих протиріччях.

Проте м'яч у газових ігрищах може легко перейти на бік України, заявив в ефірі програми «РозворотUA» на радіо «ЕраFM» керівник енергетичних програм центру «Номос» Михайло Гончар.

«Базовим у цьому питанні є прийняття законопроекту, який вже є напрацьованим, про засади функціонування газового ринку України. Виходячи з цього, паралельно має йти реорганізація «Нафтогазу», - зазначив він.

У протилежному випадку маніпулювання газовим ринком з боку Росії продовжуватиметься, переконаний М. Гончар. Прикладом непрозорої політики «Газпрому», на думку експерта, є заяви Росії про будівництво газопроводу «Південний потік» в обхід України, що є фарсом.

«Росія не зможе швидко добудувати газопроводи в обхід України. Збудувати газопровід — це не пів справи, потрібно збудувати цілу систему. Експерти називають цей проект великою брехнею, якщо має справити вплив як на Україну, так і на Європу», - зазначив він.

М. Гончар переконаний, що «це (будівництво «Південного потоку» - ред.) один з елементів великої газової гри, причина якої — отримати контроль над українською газотранспортною системою».

«Україні треба обережно підходити до цих ігор і треба розуміти, що Україна зараз на позиції сладкого партнера, якого всі без виключення хочуть використати. Треба чітко задекларувати і Росії, і Європі — буде кредит — буде закачування газу, не буде кредиту — не буде закачування газу. Якщо ж ні, нехай європейські компанії напряму закуповують газ в «Газпрому» і закачують їх до своїх підземних сховищ», - наголосив експерт.  

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.