Новости Экономика тимошенко недвижимостьналог

Тимошенко згадала про податок на нерухомість

base article image

Прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає за доцільне розглянути наступного тижня у Верховній Раді України законопроект про податок на нерухомість.
 

Про це вона заявила сьогодні на засіданні Ради голів сільських і селищних рад при Кабінеті міністрів, передав кореспондент УНІАН.
Законопроект №3533 «Про податок на нерухоме майно (нерухомість), відмінне від земельної ділянки», яким пропонується ввести податок на квартири площею понад 150 кв. м., був внесений Кабміном у Верховну Раду ще 22 грудня 2008 року.
 

Згідно із пояснювальною запискою, документом передбачається введення податку на нерухомість, відмінну від земельної ділянки. Зокрема, платниками податку планується визначити фізичних осіб, зокрема фізосіб-підприємців, а також юридичних осіб – власників будівель. Об`єктами оподаткування мають бути будівлі, окрім тих, які перебувають у власності установ і організацій іноземних держав.
 

Базою оподаткування пропонується визначити загальну площу об`єктів нерухомості, яка визначатиметься на підставі даних, що надаються органами, які здійснюють державну реєстрацію прав на нерухоме майно.
 

Ставки податку з розрахунку на рік складають 1% суми щомісячного прожиткового мінімуму, який діє для працездатного населення на 1 січня звітного податкового періоду, за 1 кв. м загальної площі об`єкту оподаткування.
 

Для платників податків встановлено пільги по кожному виду будівель в таких розмірах: 150 кв. м загальної площі по квартирі, що використовується як основне місце проживання; 300 кв. м загальної площі будинку при використанні його як основного місця проживання; 100 кв. м загальної площі садового (дачного) будинку; 100 кв. м загальної площі господарських споруд; 30 кв. м загальної площі гаража.
 

Зазначені пільги застосовуються до одного об`єкту нерухомості по кожному виду з вище перерахованих незалежно від кількості будівель у власності платника податків.
 

При цьому органам місцевого самоврядування надається право встановлювати додаткові пільги у вигляді зменшення бази оподаткування.
 

Планувалося, що у разі ухвалення закону він набере чинності з 1 січня 2009 року.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.