Новости Экономика металкризис

Український металопрокат не витримує конкуренції

base article image

Український металопрокат втрачає позиції на світовому ринку, оскільки не витримує конкуренції з турецькою і російською продукцією.

Про це повідомило «Дело».

У першому півріччі 2009 року українські металурги скоротили обсяги виробництва готового прокату на 34%, оскільки, за словами експертів, ця продукція сьогодні не витримує конкуренції на світовому ринку. При тому, що практично вся металопродукція, яка виробляється в Україні, йде на експорт.

У першу чергу в України виграють турецький і російський метал. Так, за даними «Phoenix Capital», витрати на перекат тонни сталевої заготовки в Україні коливаються від 20 до 30 доларів, а деякі турецькі меткомбінати витрачають на це 15 доларів. Також якість українського готового прокату часом нижча за турецьку і навіть російську продукцію через застаріле устаткування.

Найвищі темпи падіння за перші 6 місяців показали ММК ім. Ілліча, «Азовсталь» і «АрселорМіттал Кривий Ріг». На маріупольському підприємстві випуск готового прокату в січні-червні впав на 50,4%, на «Азовсталі» — на 39% і криворізькому меткомбінаті — на 38,7%. Експерти зазначають, що рекордне падіння на цих двох комбінатах пов'язане зі специфікою асортименту товарів, які вони виробляють. Маріупольський комбінат спеціалізується на виробництві плоского прокату. А криворіжці — довгомірного. Наприкінці 2008-го — початку 2009-го попит на цей товар був дуже низьким. Основні споживачі плоского прокату — підприємства автомобілебудування і суднобудування — не потребували його, оскільки не могли збути вже вироблену продукцію.

Підвели українських металургів і будівельники — основні споживачі довгомірного прокату, який. Реалізація багатьох будівельних проектів у Європі та на Близькому і Середньому Сході — головних ринках для вітчизняних сталеварів — була припинена через кризу.

По-різному себе проявили цього року підприємства, що входять у структуру корпорації «Індустріальний союз Донбасу» («ІСД»). Так, якщо Алчевський металургійний комбінат у січні-червні 2009 року скоротив виробництво готового прокату на 32%, то у Дніпровського металургійного комбінату ім. Дзержинського (ДМКД) виробничі показники залишилися практично на тому ж рівні.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.