Новости Экономика угольроссияукраина

Росія збільшить мито на українське вугілля

base article image

Російські Міністерство енергетики і Федеральна антимонопольна служба мають намір звернутися до уряду з пропозицією збільшити митні збори на вугілля, що імпортується з України.

Про це повідомив заступник міністра енергетики Росії Анатолій Яновський, передала газета Дело.

За його словами, така міра розглядається з метою захистити російські вуглевидобувні компанії. В умовах кризи вони почали відчувати проблеми з реалізацією своєї продукції.

Окрім того, Анатолій Яновський зауважив, що українське вугілля займає малу частину в спільному об'ємі його вжитку в Російській Федерації. За п'ять місяців поточного року електростанції, населення, комунальні підприємства і агропромисловий комплекс використовували 82 млн. тонн вугілля. При цьому, за даними Державної митної служби України, з січня по травень Росія імпортувала з нашої країни всього 56,2 тис. тонн вугілля на $4 млн. Мито на ввезення українського вугілля складає 5% від його вартості.

Проте, українське вугілля складає конкуренцію продукції шахт Ростовської області, близької до нашого кордону. За даними Південного митного управління Росії, 43 тис. тонн вугілля за п'ять місяців 2009 року були поставлені з території України саме в Ростовську область.

У Міністерстві енергетики і Федеральній антимонопольній службі Росії поки не знають, на скільки саме будуть збільшені митні збори для українських гірників. Проте, як вважає голова Українського вугільного союзу Віктор Вишневецький, вітчизняна галузь не сильно постраждає від такого вирішення. За його словами значно важливішими для наших вугільників є ринки Болгарії, Словаччини, Туреччини і Румунії.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.