Новости Экономика есющенкогазопровід

В.Ющенко похвалив практичні кроки ЄС з реалізації газопроводу «Набукко»

base article image

Президент України Віктор Ющенко привітав практичні кроки Європейського Союзу, спрямовані на реалізацію міжнародного проекту газопроводу «Набукко». Про це заявив Уповноважений Президента з міжнародних питань енергобезпеки Богдан Соколовський, - передала прес-служба глави держави. «Глава держави переконаний, що після підписання в Анкарі 13 липня 2009 року міждержавної угоди між Австрією, Болгарією, Румунією, Туреччиною та Угорщиною проекту буде дано практичний старт», - сказав Б.Соколовський.
 

Він нагадав, що «Набукко» є важливою складовою європейської політики підвищення рівня національної та міжнародної енергобезпеки шляхом диверсифікації джерел і маршрутів постачання природного газу на Євро-Азійському просторі. В умовах зростання обсягів споживання газу «Набукко» сприятиме прозорості і стабільності доступу європейців, в тому числі й українців, до газових ресурсів, зазначив Уповноважений Президента.
 

«Президент України заявляє про зацікавленість нашої держави брати участь у реалізації проекту «Набукко» на всіх етапах - від проектування до експлуатації. Реалізація цього проекту, і зокрема участь у ньому України сприятиме економічному і політичному розвитку країн каспійсько-чорноморського регіону, зміцненню їх співробітництва з ЄС, а відтак - процвітанню народів країн регіону», - сказав Б.Соколовський.
 

Президент закликає уряд створити належні умови для участі в тендерах на проектування, будівництво та експлуатацію «Набукко» НАК «Нафтогаз України», галузевих науково-конструкторських установ, інститутів, господарюючих суб'єктів тощо.
«Глава держави наголошує: українські національні інтереси в контексті створення та експлуатації газопроводу «Набукко» мають бути враховані», - сказав Б.Соколовський.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.