Новости Экономика амкубензин

АМКУ придумав, як знизити ціну на бензин

base article image

Для запобігання зростанню цін на нафтопродукти Антимонопольний комітет ініціює зміну методики визначення собівартості імпорту цієї продукції.

Про це у понеділок заявив в.о. голови комітету Олександр Мельниченко, передав «КомерсантЪ-Україна».

Він наголосив, комітет пропонує враховувати вартість нафтопереробки на українських НПЗ.

АМКУ ініціює проведення розширеного засідання експертно-аналітичної групи з питань розвитку ринку нафти і нафтопродуктів при Мінпаливенерго за участю представників уряду і найбільших операторів ринку.

«Чинником, який сприяв необгрунтованому підвищенню цін на нафтопродукти, були деякі дії експертно-аналітичної групи: при розрахунку орієнтовної ціни на нафтопродукти не враховувалася собівартість продукції, що виробляється на українських НПЗ», - пояснив він.

У Мінпаливенерго звинувачення АМКУ заперечують. «Сьогодні ціна формується виключно на ринкових принципах», - повідомили в прес-службі міністерства.

Учасники ринку висловили готовність розглянути пропозицію АМКУ. «Головне, щоб був конструктивний діалог і бажання аналізувати різні точки зору», - відзначив заступник директора департаменту громадських комунікацій «ТНК-ВР Коммерс» Дмитро Звєрєв.

«Українські НПЗ є так званим буфером коливання цін на світовому ринку, але вони не рятують Україну від зростання або падіння цін, а роблять ці коливання плавнішими», - відзначили в прес-службі «Лукойла».


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.