Новости Экономика евро-2012бюджет

ЄВРО-2012 подешевшало на 36 мільярдів завдяки Одесі і Дніпропетровську

base article image

На підготовку і проведення фінальної частини ЄВРО-2012 в Україні передбачається витратити 127 млрд. грн.

Про це свідчить оновлений план підготовки до чемпіонату, передала газета «Дело».

Сьогодні уряд розгляне оновлений план підготовки і проведення в Україні фінальної частини чемпіонату ЄВРО-2012. Документ розроблений Міністерством економіки. Попередній план, прийнятий у лютому 2008 року, припускав, що загальний обсяг фінансування підготовки до єврочемпіонату складе 163 млрд. грн.

Згідно ж нового плану, на ЄВРО-2012 необхідно 127 млрд. грн., з яких із держбюджету буде виділено 33,4 млрд. грн., місцеві власті повинні профінансувати підготовку до чемпіонату на 6,8 млрд. грн., а левова частка витрат ляже на плечі приватних інвесторів (87,2 млрд. грн.).

У порівнянні з попереднім планом, збільшено фінансування підготовки до чемпіонату з держбюджету за рахунок виділення коштів зі Стабілізаційного фонду, а також завдяки прийнятому Верховною Радою минулого тижня закону, що зобов’язав Нацбанк перерахувати у 2009 році на потреби ЄВРО-2012 майже 10 млрд. грн.

Видання відзначило, що істотне скорочення кошторису чемпіонату пов’язане насамперед з тим, що з подальшої боротьби за право прийняти матчі Євро-2012 вибули Одеса і Дніпропетровськ.

«Зміни пов’язані насамперед з новими вимогами УЄФА, які стосуються тільки чотирьох міст, а не шести, як було раніше», - пояснює глава Координаційного бюро з підготовки і проведення ЄВРО-2012 в Україні Ілля Шевляк. Крім того, заощадити вдалося завдяки відміні запланованого раніше будівництва Великої окружної дороги, на яку планувалося витратити 10,4 млрд. грн.

Як пише видання, в містах, які готуються прийняти єврочемпіонат, трагедії в скороченні кошторису не бачать.

«Жодна цифра в попередньому плані не пройшла експертизу. Наприклад, Харків прорахувався на 35 млн. грн. Тому новий план - більш зважений і продуманий», - пояснює заступник губернатора Харківської області Сергій Стороженко.

За його словами, новий варіант плану підготовки до ЄВРО-2012 ще не остаточний і переглядатиметься через «плаваючі» ціни на матеріали і послуги.


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.