Новости Экономика долларнбу

Причиною червневого зростання попиту на валюту банкіри вважають тіньову економіку

base article image

Рекордний за чотири місяці об'єм купівлі валюти у червні – $1,7 млрд – пішов в тіньову економіку.

Таку думку «Комерсант — Україна» висловили банкіри.

«Населення не могло купити стільки валюти,– заявив казначей одного з найбільших банків країни.– Ми не бачили черг в каси. Активний попит з'явився лише з 25 червня, коли почав зростати курс долара, але це не вплинуло на динаміку всього місяця".

"Ми спостерігали попит населення на початку місяця, що пов'язане із зміною курсу долара на міжбанку,– відзначив директор казначейства “Райффайзен Банк Аваль” Володимир Кравченко.– Але з 7 липня попит почав падати".

Радник голови правління «Укргазбанку» Олександр Охріменко заявив, що долари купували підприємці, які прагнуть мінімізувати податки і розраховуються з персоналом і постачальниками валютою.

"Шановні громадяни хочуть доларами розраховуватися,– пожартував він.– Тіньовій економіці простіше виходити з кризи, тому попит на долари збільшився".

Банкіри відзначили, що у зв'язку з кризою тіньова економіка почала розвиватися активніше і, лише за розрахунками НБУ, досягла 47,2%. Ще однією причиною збільшення купівлі валюти експерти назвали зростання валютних вкладів населення в червні – на $408,6 млн, або 3,206 млрд грн.  

 При цьому вони висловили впевненість, що попит на долари припиниться лише після остаточної стабілізації курсу гривни і значно виросте, якщо Верховна рада збільшить мінімальну зарплату.

Нагадаємо, що Національний банк вчора повідомив, що населення купило в червні в банків $1,725 млрд, що є рекордним показником з лютого, а продало банкам всього $1,212 млрд, що також стало рекордною сумою, але вже з грудня.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.