Новости Экономика викидиукраинаg8

"Велика вісімка" вирішить, скільки Україна зароблятиме на викидах

base article image

Близько 200 мільйонів доларів отримала Україна за попередні три місяці, продавши Японії квоти на викиди СО2. Така ситуація може змінитися. На саміті G8 розглядають зміни кількості квот, передбачених Кіотським протоколом. Про це повідомила "Німецька хвиля". 

Експерт центру економічних досліджень Віталій Кравчук нагадав, що нині квота України велика, бо встановлена ще 1991 року, коли промислове виробництво сильніше забруднювало атмосферу. «Ми отримали гроші за рахунок того, що продали квоти, плюс було кілька проектів зі зменшення викидів нашими підприємствами за рахунок іноземних підприємств. Як буде далі – не знаю» - сказав Кравчук, маючи на увазі зміни, які може ухвалити «велика вісімка».

Проте, заробити можна буде й на змінах, переконаний експерт. Якщо не лише продавати квоти, а ще й приваблювати інвесторів, які б вкладали гроші в технології для зменшення викидів СО2 в атмосферу. Так, деякі азійські країни вже пропонують зменшити викиди за рахунок збереження лісових масивів. Якщо Україна прийме таку пропозицію, то можна очікувати на більші прибутки. Раніше в Україні зменшували викиди переважно за рахунок удосконалення очисних споруд промислових підприємств, розповідає експерт.

Утім нині ніхто з експертів не береться прогнозувати, як остаточні рішення саміту «великої вісімки» вплинуть на Україну. Ще складніше спрогнозувати реакцію посадовців на можливі зміни кількості квот.


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.