Новости Экономика президентправительствоприрода

Президент розкритикував уряд за природоохоронну політику

base article image

Президент критично оцінив політику уряду в сфері охорони природи, - передала прес-служба Президента.
 

Про це він заявив під час всеукраїнської наради з питань розвитку природно-заповідної справи в Україні, що проходить у с. Гаївка Шацького району Волинської області.
 

Очевидно, констатував він, на сьогодні є велика проблема коштів, які виділяються на цю сферу. «Фінансування заповідної справи в останні три роки скорочується. На мій погляд, це велика вина, перш за все, уряду, що політика, яка в усьому світі пропагується і має нових прихильників, в Україні здійснюється за протилежним підходом», - констатував Президент. «Таке ставлення до природоохоронної діяльності є неприпустимим», - вважає він.
 

У цьому контексті Віктор Ющенко позитивно оцінив зусилля міністра охорони навколишнього середовища, однак додав, що необхідно забезпечити адекватне ставлення уряду до пропозицій міністерства.
 

Безумовно, відзначив глава держави, необхідно забезпечити покращення бюджетного фінансування цієї галузі, адже сьогодні левова частина коштів на утримання заповідників йде на оплату праці. «Нам треба сьогодні сформувати спільний план дій і краще використовувати кошти, які направляються на цю справу», - переконаний Президент. Водночас він наголосив: у всьому світі широко поширена практика пошуку на потреби природно-заповідної справи альтернативних джерел коштів. Йдеться про заробляння власних коштів, насамперед, за рахунок розвитку екологічного туризму. «Нам потрібно робити все, щоб ми отримали адекватний розвиток туризму», - сказав Віктор Ющенко. Він закликав учасників наради бути активнішими у справі популяризації природно-заповідних об'єктів, залучення для їх розвитку недержавних коштів. Президент наголосив, що уважно стежить за популяризацією природних заповідників у різних областях України. Він висловив незадоволення ситуацією, яка існує із соціальною рекламою цих об'єктів.

Президент нагадав, що у розвинених країнах великий бізнес обов'язково опікується проектами, пов'язаними з природоохоронною діяльністю. Особливо це стосується підприємств, які так чи інакше користуються відповідними природними ресурсами. «Нам треба сформувати те коло людей, яке відповідальне перед краєм, областю за утримання парків, заповідників тощо. Треба шукати десятки способів мобілізації, залучення альтернативних коштів», - переконаний Віктор Ющенко.
 

Звертаючись до голів обласних державних адміністрацій, він наголосив на тому, що вони мають брати активну участь у розвитку природних заповідників. Президент також доручив керівникам областей опрацювати питання підготовки інформаційно-просвітницьких програм для школярів та студентів.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.