Новости Экономика нафтогазпромышленность

Половина промисловців пішла від "Нафтогазу"

base article image

Лише половина промислових підприємств буде в липні закуповувати газ у "Нафтогазу". Про це написала газета "Дело" з посиланням на прогнозний баланс блакитного палива на липень.

Згідно з документом, загальний обсяг споживання газу промисловістю в цей період очікується на рівні 1,2 млрд. кубометрів.
З цієї кількості "Нафтогаз" безпосередньо поставить підприємствам лише 651,7 млн. кубометрів. З цього випливає, що в липні на частку держкомпанії припаде тільки половина поставок газу, необхідного найбільшим споживачам.

Платоспроможних клієнтів, які ідуть від "Нафтогазу", підхоплюють компанії, що належать вітчизняним мільярдерам і політикам.
За словами екс-керівника держкомпанії "Укртранснафта" ("дочка" НАКа) Олександра Тодійчука, якщо частка "Нафтогазу" на ринку реалізації газу промисловим підприємствам у І кварталі 2009 року досягала 75%, то вже у другому кварталі почала різко скорочуватися.

"Підприємствам вигідніше працювати з іншими трейдерами, а не з НАКом, тому що вони можуть надавати знижки, відстрочки по платежах. Газові компанії готові на багато чого, щоб перебрати вигідних клієнтів у НАКу ", - пояснює він.

Найбільшу частку промисловців у "Нафтогазу" відібрала "дочка" "Газпрому" - "Газпром збут Україна", яка працює на ринку відповідно до міжурядових домовленостей між Україною та Росією. Очікується, що в липні ця компанія поставить промисловості 232,83 млн. кубометрів газу.

У другому кварталі "Газпром збут" наростила свою клієнтську базу в тому числі за рахунок припинення реалізації газу на внутрішньому ринку спільним підприємством "Нафтогазу" і RosUkrEnergo - компанією "УкрГаз-Енерго" у квітні. Її колишні клієнти, такі як "Кримсода" і "Кримський титан", захотіли співробітництва з росіянами.

Серйозним гравцем на ринку продажу газу промпідприємствам стала компанія "Укрнафта". Передбачається, що у липні вона поставить 92,9 млн. кубометрів хімічним підприємствам - "ДніпроАзот" та Черкаській "Азот".

Ще 188,4 млн. кубометрів, згідно з прогнозом, у липні поставлять промспоживачам приватні видобувні компанії.

За п'ять місяців 2009 року вони збільшили видобуток на 27,4% - до 0,7 млрд. кубометрів.

Найбільша серед приватних компанія "Нафтогазвидобування" у липні планує видобути 75 млн. кубометрів.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.