Новости Экономика газукраинаевропа

Берлін і Відень хочуть посилити тиск на Київ, аби уникнути нової газової кризи

base article image

Німеччина та Австрія закликали Україну до реформування енергетичного сектору, аби наступної зими уникнути повторення газової кризи.

Уряд у Києві мусить виконувати свої зобов'язання, наголосив німецький міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр після зустрічі зі своїм австрійським колегою Міхаелем Шпінделеґґером, передала «Німецька хвиля».
«Ми ще добре пам'ятаємо останню газову суперечку», - сказав Штайнмаєр.
 

За словами австрійського міністра, було би доцільно застосувати певний тиск щодо України.
 

Тим часом в Україні очікують на третій транш від Міжнародного валютного фонду, аби сплачувати рахунки за російський газ. Однак, країна повинна виконати певні умови. До реформ, які вимагає МВФ, належать збільшення прозорості фінансових схем і структур постачання на газовому ринку.
«Хоча нині і є готовність на міжнародному рівні допомогти Україні, але Київ повинен також сам виконати свої домашні завдання», - зазначив німецький міністр.
 

Міністри також піддали критиці, що питання фінансування поставок газу нині вирішується час від часу, а не у довгостроковій перспективі.
 

Штайнмаєр не виключає, що у майбутньому можливе блокування постачань газу з російського боку, якщо Україна не зможе платити за газ. Його австрійський колега додав, що Україна залежить від коштів для наповнення газових сховищ, «щоб взимку Європі не загрожувала нова криза».
 

У червні Штайнмаєр разом з польським міністром закордонних справ Радославом Сікорським під час візиту до України вже закликали Київ до відповідних реформ.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.