Новости Экономика g8долларсаркозі

Саркозі поставив під сумнів використання долара як головної валюти

base article image

Президент Франції Ніколя Саркозі закликав до змін світової валютної системи та поставив під сумнів доцільність використання долара як головної валюти. Про це він заявив на прес-конференції під час саміту «великої вісімки» в Аквілі, - передала "Німецька хвиля".

Тема ключової валюти не стояла на порядку денному жодного з засідань саміту «великої вісімки» у Аквілі. Тим більшого резонансу набула заява французького президента Ніколя Саркозі на одній з прес-конференцій, під час якої він висловив сумнів у тому, що американський долар має бути головною грошовою одиницею у всьому світі.

«Нам слід запитати себе: хіба не варто багатополярному у політичному плані світу в економічному сенсі відповідати полімонетарному світу?» - зауважив Саркозі. На його думку, панівне становище долара не відповідає сучасному стану речей. Адже це походить з часів після закінчення Другої світової війни, коли Сполучені Штати Америки політично та економічно домінували у світі. Французький президент також висловив сподівання, що попри складність цієї теми, вже у наступні місяці відбудеться дискусія з приводу валют та міжнародної валютної системи.

За дострокові зміни у міжнародній валютній системі висловилися також Китай, Росія та Індія. Так, Китай, за словами його представників, торкнувся цієї теми під час одного з офіційних обідів у четвер. Втім, прем’єр-міністр Ґордон Браун заявив, що не пригадує такої дискусії. Водночас речник Білого дому Роберт Ґіббс заявив, що позиції долара ніщо не загрожує.
У заяві країн «великої вісімки» та «великої п’ятірки» провідні промислові країни та держави, економіки яких стрімко розвиваються, домовилися, зважаючи на кризу, не покращувати конкурентоздатність своїх економік за рахунок знецінення

 національної валюти. Як зазначається в документі, ці країни не вдаватимуться до девальвації заради сприяння стабільності та ефективності міжнародної валютної системи.


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.