Новости Экономика пшеницяпрогноз

Лише 30% врожаю пшениці відповідатиме стандарту «продовольча»

base article image

В Україні відповідати новому стандарту 1-3 класу (продовольча) буде близько 30% загального врожаю пшениці.

Про це заявив голова Державної інспекції з контролю за якістю сільськогосподарської продукції та моніторингу її ринків (Держконтрольсільгосппрод) Василь Мельник, повідомили ГолосUA у прес-службі Міністерства аграрної політики.

«Можна припустити, що із загальної кількості пшениці вимогам продовольча (тобто така, що відповідає вимогам переробки на борошно і така що належить до 1-3 класів згідно з новим стандартом) відповідатиме близько 30%», - зазначив він.

За словами Мельника, обстеження пшениці на сертифікованих зернових складах засвідчило, що близько 48% її відповідало вимогам 1-3 класів за наявністю білка. Проте значний обсяг врожаю мав невисокий вміст клейковини.

Нагадаємо, з 1 липня поточного року Україна перейшла на новий стандарт щодо пшениці. Його ввели як пробний терміном на один рік.

Новий стандарт розподіляє пшеницю м'яку на шість класів і дві групи: групу «А» (1-3 класи, із вмістом білка не менше за 11%, клітковини – не менше за 18%), групу «Б» (4-5 класи, з білком не менше за 11%, але нижчим вмістом клітковини, підходить для виробництва кормів, але може використовуватися для формування помольних партій) і шостий клас (для кормів). Тверда пшениця (її в Україні практично не вирощують) ділиться на п’ять класів.

До цього Держконтрольсільгосппрод розподіляв пшеницю на класи залежно від вмісту в ній білка.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.