Новости Экономика газелектроенергія

Замінити російський газ на електроенергію дорого, але необхідно - експерт

base article image

У короткостроковій перспективі замінити дорогий російський газ дешевою електроенергією неможливо, але це не говорить про те, що це неможливо взагалі.

Про це на прес-конференції зазначив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передав кореспондент ГолосUA.
 
«У будинках, підключених до природного газу, зазвичай, енергетичні мережі не розраховані на збільшення подачі електроенергії— на збільшення напруги. І це потребує дуже серйозної внутрішньої перебудови енергомереж. Тому навіть за хороших інвестицій це займе кілька років. І по всій країні здійснити цей план за короткий час неможливо»,— підкреслив експерт.

Але, на його переконання, відмовлятись повністю від цієї ідеї не варто. Можливість і доцільність відмовитись від використання газу на виробництвах залежить, за словами експерта, від кожного конкретного виробництва. «Якщо взяти металургію, безумовно, має сенс переходити від затратних, застарілих способів виплавки, які зараз використовуються: доменної виплавки, тощо, до електроконвекторної. Але для цього теж необхідні серйозні капіталовкладення та відповідна робота власників цих виробництв»,— зауважує пан Омельченко
О. Каретнікова.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.