Новости Экономика аэстопливо

Сьогодні минає термін для підписання меморандуму зі спорудження заводу ядерного палива в Україні

base article image

Сьогодні, 15 липня, минає термін для підписання меморандуму зі спорудження заводу ядерного палива на території України.

Однак станом на вчорашній день українська держава так і не визначилася з компанією-партнером з будівництва заводу з-поміж двох компаній: російської «ТВЭЛ» і американської "Westіnghouse", повідомили «Экономические известия».

Як відомо, дата 15 липня була визначена під час квітневого засідання комітету з питань економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії. До цього ж дня планувалося підписати й угоду з російським концерном «ТВЭЛ» про довгострокові поставки ядерного палива українським АЕС після 2010 р.

«15 липня ще не настало. Тому говорити про факт підписання або непідписання рано. Не виключено, що контракт буде підписаний у визначений термін. Йде дуже непростий переговорний процес. Давайте повернемося до цієї теми 16 липня», - сказала заступник міністра палива й енергетики Наталія Шумкова.

За словами президента «Енергоатому» Юрія Недашковского, самі атомники вплинути на рішення уряду у виборі партнера не можуть. «Ми зі своєї сторони вже направили всі свої висновки уряду за висновком довгострокової угоди на поставку ядерного палива. У цьому питанні в нас немає неузгоджених позицій з «ТВЭЛ». Точно так само ми підготували всі висновки й матеріали по проекту спорудження заводу і ці висновки вивчалися й продовжують вивчатися на рівні уряду. Ми чекаємо рішень»,- сказав Юрій Недашковський.

Більшість вітчизняних експертів з Мінпаливенерго, «Енергоатому», а також консалтингових компаній у питанні вибору партнера для спорудження заводу неофіційно схилялися до російського виробника. Активним же лобістом інтересів американської "Westіnghouse" в Україні вважають Секретаріат Президента Віктора Ющенка. У цілому ж, на думку експертів, затримки в підписанні меморандуму викликані політичними факторами, тому що з погляду техніко-економічних параметрів переваги палива «ТВЭЛ» сумнівів не викликають.  

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.