Новости Экономика нбукризис

НБУ вважає, що для реального сектору еконміки найгірший період вже скінчився

base article image

Реальний сектор економіки України пройшов найбільш складний період, але остаточне подолання кризових явищ потребуватиме значного часу і зусиль.

Про це заявив керівник групи радників голови Нацбанку Валерій Литвицький, повідомив телеканал "1+1".

"У реальному секторі економіки найгірше позаду. Друга хвиля кризи буде спрямована на фінансовий сектор. Для протидії цій хвилі і, щоб уникнути перенесення її впливу на реальний сектор необхідна реалізація ряду конкретних заходів", - сказав він.

"Потрібно продовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, скоротити видатки бюджету і продовжити рекапіталізацію банків", - зазначив Литвицький.

На його думку, у поточних умовах українська економіка потребує стимулюючих заходів: підтримка виробництва може бути забезпечена за рахунок інтенсивної рекапіталізації банків і розширення рефінансування.

У той же час, за його словами, необхідно посилити протидію інфляції, яка на поточному етапі інспірується монополістами та регіональними житлово-комунальними підприємствами: зростання цін не пов'язане з грошовою активністю Нацбанку.

"Досягнення цих цілей важливо в рівній мірі. Потрібно підтримати економіку, але забезпечити цінову стабільність", - підкреслив Литвицький.

Аналізуючи ситуацію в економіці, керівник групи радників голови НБУ зазначив, що за підсумками першого півріччя спад почав скорочуватися в промисловості та будівництві, тоді як у сільському господарстві спостерігається невелике зростання: ці галузі формують 34% ВВП.

Разом з тим, динаміка торгівлі та транспорту, від яких залежить близько 31% ВВП, за цей період продовжувала погіршуватися.

"Будівництво, промисловість та сільське господарство вийшли з січневого піке. Можна сказати, що економіка на третину подолала вищу фазу кризи", - сказав він.

Радник голови НБУ нагадав, що падіння промвиробництва в Україні у січні 2009 року по відношенню до аналогічного періоду минулого року склало 34,1%, а за підсумками першого півріччя – уповільнилося до 31,1%.

Литвицький також висловив думку, що у третьому кварталі економічна динаміка може покращитися.

Втім, відновлення економіки є перспективою четвертого кварталу: до цього періоду проясниться ситуація на зовнішніх ринках і зросте вплив на економічні показники бази порівняння.


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.