Новости Экономика зернотарифы

Підняття тарифів на перевезення спричинили витрати на логістику зерна та вагонів - «Українська аграрна Конфедерація»

base article image

Логістичні витрати на утримання зерна зросли на 8 % і складають близько 39%.  

Про це заявив президент Всеукраїнського громадського об'єданння «Українська аграрна Конфедерація» Леонід Козаченко, передав кореспондент ГолосUA

«Наразі витрати на логістику зросли на 8% і складають 39%. А це те, що недоотримує фермер, виростивши свою продукцію. Продаючи її, він втрачає майже 40% ціни за рахунок втрат при транспортуванні, зберіганні, проведенні різного року досліджень, обробок і т. п.», - сказав він.

«Ми вбачаємо в цьому великі порушення, а тому і маємо великі витрати», - переконаний Л.Козаченко.

«В минулому році, селяни недоотримали близько 12 млрд. гривень. Хоча в цьому році при зменшеному експорті ми очікуємо 19 млн. тонн зерна, витрати на нього не зменшаться, а залишаться такими самими», - підкреслив він.  

Водночас президент об'єднання нагадав, що у минулому році Україна займала третю сходинку серед країн світу по обсягу експорту зернових культур й була на другому місці по олійним культурам, обійшовши ЄС.

«Держава отримує тільки 20% того, що заробляють порти. 80% - це гроші, які отримують недержавні структури. Державні порти передані в аренду, майно портів, послуги вантажопостачальників - все це збільшують вартість обслуговування, а отже і ціни», - зауважив Л. Козаченко.

Водночас виконуючий обов'язки голови АМКУ О.Мельниченко назвав ще одну причину підняття тарифів на перевезення.

За його даними, наразі «Укрзалізниця» проводить санітарну обробку потягів, за якої на один вагон потрібно витратити 220 гривень.

«А це виходить, на місяць 30 тисяч вагонів - це 6,6 млн. гривень, що у сезон складе 70 млн. гривень. От і думайте».

Нагадаємо, АМКУ з'ясовує механізм, за якого відбулось значне зростання цін на перевезення зерна спеціалізованими вагонами загального парку залізниць.

О.Оснач

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.