Новости Экономика инфляциястатистика

Найбільше в Україні подорожчали поштові послуги, вода та бензин

base article image

В Україні за півроку найбільше подорожчали поштові послуги, водовідвід і бензин.

Згідно даних Держкомстату, у червні, відносно грудня минулого року, особливо подорожчали цукор — на 36%, картопля — на 25,8% (у зв’язку з появою дорожчої молодої картоплі), безалкогольні напої (включаючи чай, каву) — на 19,8%, а також тваринне масло — на 14,9%.

«Подорожчання тваринного масла, можливо, пов’язане з нещодавнім переходом на нові стандарти. Адже раніше під виглядом цього продукту випускалося масло, що включає й рослинні компоненти», — вважає доктор економічних наук Андрій Ревенко, коментуючи наведені показники.

Водночас, з грудня минулого року з місяця у місяць знижувалися ціни на яйця, які в червні були на 37% нижче грудневих. Їх падіння у першому півріччі характерне і для попередніх років (з 23,5% до 42,2%), констатував експерт. Проте вже з липня яйця почнуть дорожчати, і тенденцію до подорожчання можна прослідкувати вже сьогодні, додав він.

Крім того, цього року значно дешевше, ніж у травні-червні минулого року, були деякі овочі. «Так, в кінці травня в середньому по Україні кілограм капусти на міських ринках коштував 3,73 грн., а в травні 2008-го — 7,54, цибуля ріпчаста — відповідно, 2,30 і 5,83, буряк — 2,66 і 7,36, морква — 3,62 і 8,41 грн. А подорожчали огірки (13,74 грн., а 2008-го — 11,92) і трохи помідори (16,78 і 16,28 грн.)», — повідомив економіст.

При цьому поки залишаються незмінними тарифи на електроенергію і природний газ, а також на послуги середньої і вищої освіти (на них зазвичай підвищення приурочується до початку навчального року), відзначив Ревенко.

 

За матеріалами: "Дзеркало тижня"

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.