Новости Экономика укрпромбанкбанкрутство

Укрпромбанку загрожує ліквідація

base article image

Сьогодні в Укрпромбанку закінчується мораторій на задоволення вимог кредиторів. Проте уряд донині банк не рекапіталізував. В результаті він опинився під загрозою ліквідації.

Керівництво банку вважає за краще не розголошувати подальші плани його роботи. «У нас є декілька варіантів. Завтра (21 червня - ред.) визначатимемо, який більше підходить», - відповів тимчасовий адміністратор Укрпромбанка Костянтин Раєвський.

За словами Раєвського, всі документи на рекапіталізацію подані в Міністерство фінансів і кожні три дні банк їх оновлює.

З іншого боку, Укрпромбанк досі не виконав дві умови рекапіталізації - реструктуризація зовнішніх боргів і перетворення в публічне акціонерне товариство. І якщо з останнім проблем виникнути не повинно, то в стосунках з іноземними кредиторами повної ясності поки немає. Зовнішня заборгованість Укрпромбанка складає $120 млн.

Як пише видання, експерти вважають основною причиною того, що рекапіталізація Укрпромбанка проходить дуже повільно і з такими труднощами, судові розгляди банку з групою «Приват» щодо мережі автозаправних станцій ANP.

«Одною з причин, по якій Мінфін не рекапіталізує банк, є незрозуміла позиція держави із заправками ANP», - відзначило джерело в Кабміні. Вже є рішення про виведення з-під застави 12 заправок, зараз це рішення Укрпромбанк оспорює в апеляційному суді.

Учасники ринку вважають, що банк можуть і не рекапіталізувати. «Укрпромбанк рекапіталізувати державі просто необхідно. Але зараз в цей процес втрутилася група «Приват», яка купила «Альфа-Нафту». Їм вигідно ліквідувати банк. Так їм набагато простіше буде виграти суперечку по заправках», - відзначив один з тимчасових адміністраторів.

За матеріалами: ”Дело”

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.