Новости Экономика сотпрогноз

СОТ прогнозує скорочення об'єму торгівлі в світі в 2009 р. на 10%

base article image

Згідно з новим прогнозом Світової організації торгівлі (СОТ), об'єм світової торгівлі скоротиться в поточному році на 10%.

Раніше СОТ прогнозувала зниження світової торгівлі на 9%.

В той же час організація відзначила ознаки сповільнення темпів падіння торгівлі. Як заявив глава СОТ Паскаль Ламі в Сінгапурі на саміті країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону, "цифри свідчать, що азіатські країни можуть стати лідерами відновлення світової торгівлі". Проте, на його думку, ще дуже рано судити про ефективність заходів, покликаних сприяти фінансуванню торгівлі.

За даними СОТ, частка країн, що розвиваються, в світовій торгівлі в 2008 р. виросла на 38%. Статус найбільшого експортера зберегла Німеччина, проте, на думку головного економіста СОТ Патріка Лоу, відновлення світових експортних потоків йде поволі, при цьому слабкі показники європейських країн дають можливість Китаю вийти на перше місце.

У 2008 р. об'єм експорту з Німеччини склав 1,47 трлн дол., тоді як експорт з КНР досяг 1,43 трлн дол. Найбільшим покупцем за підсумками 2008 р. стали США з об'ємом імпорту в 2,17 трлн дол.

За матеріалами РБК

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.