Новости Экономика гривнапрогноз

Експерти прогнозують гривні «проблеми»

base article image

Проблеми в економіці України – наслідок економічної бездіяльності за роки незалежності.

Таку думку висловив заступник директора Інституту світової економіки та міжнародних відносин Національної академії наук України Валерій Новицький в ефірі програми «Розворот UA» - спільному проекті ГолосUA та радіо «Ера».

«Україна зараз починає пожинати плоди бездіяльності за усі ці роки незалежності. Бездіяльності в економічному регулюванні…Усі ці проблеми не зовнішні, вони внутрішні. Україна не може зорганізуватись сама по собі», - сказав він.

За його словами, передбачити подальший курс гривні у відношенні до інших валют досить важко і зауважив, що ««з гривнею все ж таки будуть проблеми, тому, що в стратегічній перспективі немає підстав думати про те, що гривня може якось регулюватися згідно об’єктивних причин».

«Реальний курс – це також певна фікція. Реальний курс – це те, що ми маємо на сьогодні. Це те, за що ми можемо щось купити. Ми можемо казати про якісь спекуляції, ми можемо казати про якісь штучний потрібний-непотрібний тиск на валюту…Очевидно вже більше гривень за долар треба платити, ніж 5,5. Ну, можливо, це 6,5-7 грн./дол.. Це достатньо важко оцінити. Проблема зараз не в цьому, проблема зараз в іншому. Україні потрібен хоч якийсь курс, але стабільний і прогнозований», - сказав В. Новицький.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.