Новости Экономика опзприватизация

Профспілки Одеського припортового заводу вимагають збереження робочих місць

base article image

Фонд державного майна готується до продажу Одеського припортового заводу.

Експерти називають приватизацію в умовах кризи вимушеним кроком, а профспілка вимагає від інвестора збереження робочих місць, повідомляє «Німецька хвиля» .  

Пропозицію взяти участь у конкурсі з продажу понад 99 відсотків акцій Одеського припортового заводу фонд надісланав 50 найбільшим профільним компаніям світу. Продаж цього підприємства під час кризи є вимушеним кроком, з огляду на загрозу дефіциту бюджету у 6-8 відсотків, сказав експерт Центру перспективних досліджень Ільдар Газізулін. Через несприятливу кон'юнктуру в умовах світової кризи, отримати за цей об'єкт більше мільярда доларів неможливо, вважає Газізулін.

Водночас, експерт переконаний, що в разі продажу заводу разом із перевалочним комплексом, за нього розпалиться конкурентна боротьба між російськими та європейськими компаніями. Наразі, за інформацією Фонду держмайна, до конкурсу вже виявили цікавість дві російські компанії, одна норвезька та одна українська.

Просфпілка Одеського припортового заводу головною умовою до майбутнього інвестора називає збереження робочих місць. Виходити на акції протесту, як було під час минулих спроб продати завод, робітники не збираються.

Як розповів голова профспілки ОПЗ Володимир Дрібнохід, раніше була загроза розподілу єдиного технологічного комплексу по переробці та транспортуванню аміаку та карбаміду, яким є завод. Це загрожувало скороченням робочих місць, а також становило небезпеку для довкілля. На сьогодні, як вважає Дрібнохід, такої загрози не існує.

Продаж підприємства нині є найкращим розв’язанням проблем, що виникли через підняття ціни на газ, вважають у профспілці. До того ж, колективом були розроблені та минулого року затверджені вимоги до інвесторів. Зокрема, йдеться про підняття зарплатні до «європейського рівня».

Також колектив вимагає збереження усіх робочих місць протягом п’яти років, збереження соціальної інфраструктури, інвестиції у розвиток підприємства. «Ми будемо контролювати виконання цих положень, і уважно вивчимо усі заявки від потенційних інвесторів. Але поки що жодної конкретної пропозиції ми не отримали», - запевняє голова профспілки ОПЗ. А за словами Миколи Муравського, одного з мешканців міста Южний, інфраструктура якого майже повністю залежить від підприємства, і працівники, і городяни розуміють, що на сьогодні іншого виходу, окрім приватизації, немає.


 

Погода
Погода в Киеве
Погода в Харькове
Погода во Львове

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

влажность:

давление:

ветер:

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.