Новости Экономика нафтогазгаз

Збільшення статутного капіталу не покращить фінансовий стан "Нафтогазу"

base article image

Збільшення статутного капіталу "Нафтогазу України" дозволить компанії заповнити газосховища та здійснити поточні виплатити по кредитах.

Але, на думку експертів, цей захід не поліпшить фінансову стабільність, передає «Німецька хвиля» .

Замість збільшення статутного капіталу "Нафтогазу" на 18,6 мільярдів гривень коштом стабілізаційного фонду бюджету уряд вирішив здійснити це за рахунок облігацій внутрішньої державної позики. Прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що цінні папери будуть внесені в статутний капітал до кінця тижня і "вийдуть на відкритий ринок". Метою цього вона назвала обслуговування зовнішніх кредитів та закачування газу до підземних сховищ.

Дещо поліпшити поточний фінансовий стан газового монополіста має і заплановане на осінь збільшення тарифів на газ для населення на 20 відсотків, сказав директор енергетичної програми центру "Номос" Михайло Гончар: "Це дозволить закрити поточний рік. Але вже перший квартал наступного року принесе зростання обсягів закупівлі і "Нафтогаз" буде в проблемній ситуації". За словами експерта, наразі газові тарифи для населення втричі менші, ніж вартість газу.


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.