Новости Экономика банккризис

Депозити вкладників «Укрпромбанку» можуть перевести в “Ощадбанк”?

base article image

Бунт вкладників проблемного «Укрпромбанку» розігнав спецназ.

В середу пікетники зібралися біля центрального офісу банку в Києві і заблокували на півгодини рух транспорту. В УПБ вже як півроку працює тимчасова адміністрація, але дія мораторію на видачу депозитів закінчилася у вівторок.

«Дуже швидко приїхав спецназ. Їх начальник по рації передав: хто чинитиме опір — кидати у фургони», — розповів учасник акції Сергій Бугера. Його матері, інвалідові II групи, не повернули депозит, хоча термін закінчився ще 22 січня.

Вкладник банку Ігор Ніколаєв розповів, що у нього на руках більше місяця є рішення суду: «Але у виконавчій службі мені сказали, що грошей не буде, поки не закінчиться мораторій. Але і тепер не видають».

Проте юристи радять вимагати виплати вкладів саме через суд. «Гроші, якщо вони з'являться, виплатять насамперед тим, у кого є на руках рішення суду, - пояснив адвокат Олег Веремєєнко. - Якщо почнеться процедура банкрутства, то отримати гроші буде вкрай складно, вона може тягнутися 3—4 роки».

На думку нардепа від БЮТ Юрія Полунєєва в «Укрпромбанку», як і у «Надра» є проблеми із зовнішніми кредитами. За іншою інформацією, проблеми банку пов'язані з тим, що він не може повернути крупну мережу заправок, яку у нього відвела одна з українських бізнес-групп.

Також з'явилися чутки про те, що «Укрпромбанк» не отримає гроші на рекапіталізацию, його обанкротять, а вкладників переведуть в «Ощадбанк» (в банку «заморожено» 7 млрд. грн. депозитів вкладників). Отримати офіційне підтвердження цієї інформації не вдалося. Неофіційно ж в «Ощадбанку» пояснили, що теоретично це можливо, а практично реалізувати складно: в «Ощадбанку» своїх проблем з вкладниками вистачає. Та і тоді потрібно буде отримати від держави 7 млрд грн., щоб було чим розплачуватися.

При цьому у прес-службі «Укрпромбанку» сподіваються на «розуміння» клієнтів: тимчасова адміністрація робить все можливе, щоб завершити роботу по рекапіталізациі. Також там пояснили, що відсотки по депозитах платять за встановленими лімітами. А депозити повертають лише в двох випадках: перший — депозити, термін яких закінчився, і його вкладникам виповнилося 75 років і більше, при цьому сума вкладів не перевищує 5000 грн., $650 або 450 євро; другий — за форс-мажорними обставинами (термінові медичні свідчення) після розгляду всіх підтверджуючих документів.

За матеріалами: ”Сегодня”

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.