Новости Экономика нафтогазправительство

Уряд вніс зміни до фінансового плану НАК «Нафтогаз України»

base article image

Кабінет Міністрів вніс зміни до фінансового плану НАК «Нафтогаз України».

Нові прогнозні показники найбільшої в Україні держкомпанії члени уряду не розголошують, посилаючись на неузгодженість цифр з Мінфіном і Мінекономіки. Проте у розпорядження ЗМІ потрапив проект фінплану станом на 21 липня, який, очевидно, і був прийнятий на засіданні Кабміну.

Згідно документу, прогнозний чистий дохід «Нафтогазу» знизиться — з 92,5 до 78,9 млрд. грн., чистого прибутку — з 3,8 до 3,3 млрд. грн. За словами міністра палива і енергетики Юрія Продана, найважливіші зміни в документі стосуються об'ємів реалізації газу «Нафтогазом». Дійсно, цей показник зменшився з 52,4 млрд. куб. м (дані первинного фінплану) до 42,2 млрд. куб. м. Відповідно, виручка від реалізації блакитного палива зменшилася з 74,8 до 66,4 млрд. грн.

На зниження реалізації об'ємів газу найбільше вплинула промисловість. Згідно прогнозу, використання палива підприємствами зменшиться з 19,1 до 13,1 млрд. куб. м. Відповідно, на них «Нафтогаз» заробить 31,1 млрд. грн. замість 41,1 млрд. грн. У розділі «Реализація продукції» вже відображене заплановане підвищення вартості газу для населення (до 455,9 грн. за тис. куб. м, без додаткових тарифів, з ПДВ) і підприємств теплокомуненерго (до 784,4 грн. за тис. куб. м). Таким чином, передбачуваний дохід від продажу палива населенню з врахуванням зменшення об'ємів вжитку газу, зберігся приблизно на попередньому рівні — 7,3 млрд. грн., дохід від продажу палива теплокоммуненерго трохи виріс — до 6,7 млрд. грн. Запланований об'єм транзиту газу дочкою «Нафтогаза» — «Укртрансгазом» — 80 млрд. куб. м. Дохід від цього може скласти 12,1 млрд. грн.

Витрати «Нафтогаза України» — це, насамперед, собівартість газу, що реалізовується. Згідно проекту фінплану, в 2009 році вона складе 49,1 млрд. грн. Інші виробничі статті заберуть в компанії ще 18,8 млрд. грн. Сплата ПДВ, за прогнозом, обійдеться НАК в 11 млрд. грн. Запланований прибуток «Нафтогаз» розраховує витратити на закачування газу в підземні сховища (у 50,5 млрд. грн.), погашення кредиту Ощадбанка (18,6 млрд. грн.) та інших кредитів (7,3 млрд. грн.).

Таким чином, передбачається, що дефіцит власних коштів «Нафтогазу» складе 87,9 млрд. грн. Покривати його НАК планує за рахунок декількох джерел. У фінплані передбачено збільшення статутного фонду компанії на 18,6 млрд. грн., здобуття кредиту Ощадбанку на таку ж суму, а також залучення інших кредитів в сумі 17,5 млрд. грн.

У розділі «Джерела покриття дефіциту власних коштів» також значиться, що за піднятий зі сховищ газ (21 млрд. куб. м) «Нафтогаз» виручить 23,1 млрд. грн. Аванс «Газпрома» за транзит газу в документі передбачений на рівні 4,5 млрд. грн. Таким чином, передбачається що залишок грошових коштів «Нафтогаза» за підсумками року складе 1,2 млрд. грн.

За матеріалами: ”Дело”


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.