Новости Экономика ющенкоминфин

Ющенко зобов'язав Мінфін звітувати про держбюджет щоквартально

base article image

Президент України Віктор Ющенко зобов'язав Міністерство фінансів щоквартально інформувати громадян про виконання державного бюджету.

Це передбачено указом Президента від 27 липня «Про внесення змін до указу президента України від 12 травня 2009 року», розміщеному на офіційному веб-сайті глави держави.

Згідно з документом, Мінфін зобов'язаний щоквартально оприлюднювати в ЗМІ дані про стан виконання державного бюджету України по доходах і видатках, фінансування державного бюджету України за типом боргового зобов'язання.

Крім того, центральні органи виконавчої влади мають інформувати главу держави щодо питань соціально-економічного розвитку. Раніше інформувати главу держави було доручено Кабінету міністрів.

Міністерству праці та соціальної політики доручено щомісячно інформувати громадян шляхом оприлюднення у ЗМІ даних про стан соціальних виплат, у тому числі виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, державної допомоги сім'ям з дітьми, зокрема допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, допомоги при народженні дитини.

Мінпраці також має інформувати про розрахунки щомісячного фактичного розміру прожиткового мінімуму на одну особу, а також окремо для основних соціальних і демографічних груп.

Довідка ГолосUA: Кабінет Міністрі України, починаючи з 20 травня ц.р., своїм розпорядженням офіційно заборонив відомствам і держкомпаніям публікувати адміністративні, фінансові та митні дані, методологію і звітну документацію яких не погоджено з Держкомстатом. Також заборона стосується центральних і регіональних органів влади. Такими діями уряд зобов'язав усі державні структури звітувати про свою роботу тільки перед Державним комітетом статистики. А Держкомстат, у свою чергу, має повне право не розголошувати надані їм дані. Фактично Кабмін офіційно дозволив їм давати відмову в наданні економічних даних всім іншим установам.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.