Новости Экономика евросоюзптахівництво

Євросоюз: українська система контролю у птахівництві не відповідає європейським стандартам

base article image

Генеральний директорат Європейської комісії з охорони здоров'я та захисту прав споживачів (САНКО) вважає, що українська система контролю над виробництвом м'яса птиці, яєць і продукції з них не повною мірою відповідає вимогам Євросоюзу.

"Загалом система контролю м'яса домашньої птиці, яєць і продукції з них в Україні не може в цей час гарантувати, що ці товари були зроблені за стандартами, які, як мінімум, еквівалентні стандартам законодавства Співтовариства", - говориться в попередньому звіті САНКО щодо проведеного з 9 по 18 червня цього року його фахівцями інспектування українських виробників птахівницької продукції та системи ветеринарного контролю в цій галузі.
 
САНКО відзначила, що в Україні існує діюча система контролю, яка включає щоденний контроль при виробництві продукції птахівництва. Однак, на думку фахівців директорату, вона вимагає деякого коректування убік наближення до європейських стандартів.

Як повідомив голова Державного комітету ветеринарної медицини України Петро Вербицький, зауваження європейських інспекторів стосуються більшою мірою технічних питань, наприклад, впровадження системи керування ризиками на підприємствах харчової промисловості НАССР, невідповідності європейським вимогам деяких підзаконних актів. За його словами, українська сторона має намір оперативно усунути всі недоліки і попросити Генеральний директорат Європейської комісії з охорони здоров'я та захисту прав споживачів ще раз надіслати своїх інспекторів в Україну.

Як повідомлялося, фахівці Генерального директорату Єврокомісії з охорони здоров'я та захисту прав споживачів у червні цього року провели інспектування вітчизняних виробників птахівницької продукції на предмет можливого надання їм права поставляти продукцію на європейські ринки. Європейські інспектори провели аудит ТОВ "Комплекс "Агромарс", ВАТ "Птахофабрика "Україна", завод яєчних продуктів "Овостар", ЗАТ "Дружба Народів Нова", "Канівська птахофабрика" і завод з виробництва м'ясних напівфабрикатів "Легко".

За матеріалами FINANCE.UA

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.