Новости Экономика инвестициистроительство

Французи інвестують 40 млн євро в будівництво заводу на Черкащині

base article image

Французька компанія Bonduelle інвестує 40 млн євро в будівництво заводу по виробництву консервованих і заморожених овочів в Черкаській області.

Учасники ринку прогнозують, що виходячи із заявленої потужності заводу в 100 млн банок в рік, після його будівництва Bonduelle стане найбільшим виробником цієї продукції в Україні.

На сьогодні на частку компанії вже припадає близько 50% ринку.  

В Черкаській обласній держадміністрації (ОДА) вже повідомили про переговори губернатора області Олександра Черевко з операційним директором Bonduelle Development Бенуа Бондюєлем.

"На зустрічі компанія заявила про готовність вкласти 40 млн євро в будівництво заводу",– уточнила завідувачка сектору міжнародної співпраці управління зовнішніх стосунків ОДА Марина Кулік.

За словами голови правління "Черкассиагпроект" (забудовник підприємства) В'ячеслава Жигайла, компанія вже оформила землевідведення в 30 га в селі Худяки (Черкаська обл.). Будівництво планують почати восени, завершити в травні - червні 2010 року.

До цих пір Bonduelle імпортувала продукцію до України (представництво відкрилося в 2001 роки) з Угорщини, Польщі, Франції і Росії.

«Новий завод працюватиме насамперед на український ринок, ще частина продукції поставлятиметься до Білорусі і Узбекистану», - наголосив координатор проекту по будівництву заводу Bonduelle Ледук Паскаль.

При цьому він відмітив, що компанія довго не могла почати будівництво заводу, оскільки не була упевнена в тому, що зможе купити сировину високої якості.

«Як і в інших країнах, в Україні Bonduelle вирішила самостійно вирощувати кукурудзу і горошок», - розповів глава представництва Bonduelle в Україні Мілан Онгер.
 Компанія вже орендувала 1,5 тис. га землі в Черкаській області. Протягом трьох років ці площі планується збільшити до 6 тис. га – це вистачає для 100- відсоткового завантаження підприємства.. Після початку виробництва консервованої кукурузи и горошку імпорт цієї продукції в Україну припиниться.

Представники компанії також відзначили, що наявність нового заводу дозволить оптимізувати логістичні витрати і стабілізувати ціну на продукцію.

Компанія Bonduelle, заснована в 1853 році – один з найбільших в світі виробників консервованих і заморожених овочів (17 млрд одиниць продукції в рік). Володіє 28 заводами.

За інформацією: «Коммерсант»


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.