Новости Экономика гривнадоверие

Повернути довіру українців до гривні можна лише примусово

base article image

Повернути довіру українців до гривні ринковими методами вже неможливо.

Таку думку сьогодні висловив кандидат економічних наук Андрій Новак під час прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, виходячи із подій останніх десяти місяців, ніхто з українців добровільно вже не буде зберігати свої заощадження у національній валюті.

Експерт зазначив, що довіру до гривні можна повернути єдиним методом — примусовим. «Це означає, що гривня повинна мати ті самі права в обігу на території України, які мають інші валюти будь-якої країни. Тобто на території України не може бути ніяких операцій — кредитних, депозитних, страхових, готівкових — в іншій валюті, крім національної. Поки в Україні всі операції, крім зовнішньо-економічних, не будуть проводитися виключно у гривні — можливості повернути довіру до неї не буде», - пояснив фахівець.

Не зважаючи на такі радикальні кроки, на думку А. Новака, іншими методами повернути довіру до української валюти неможливо.

«Інакше нам треба відмовитися від своєї валюти і входити або в зону євро, або в зону рубля, або долара», - резюмував він.

Є. Стеценко

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.