Новости Экономика прокуратуранарушение

Генпрокуратура виявила порушення у роботі Держкомісії з регулювання ринків фінансових послуг

base article image

Генеральною прокуратурою України проведено перевірку додержання Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України вимог законів при регулюванні ринків фінансових послуг.
 

Про це повідомили у прес-службі Генпрокуратури.

Установлено, що Держфінпослуг порушуються Закони України „Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", „Про страхування", „Про кредитні спілки".
 

Перевіркою виявлено чисельні порушення при видачі ліцензій. Окремим фінустановам їх видано на підставі документів, що не відповідали ліцензійним умовам або з порушенням встановлених термінів.
 

Облік інспекційних перевірок, вжитих заходів впливу та контроль за реальним усуненням виявлених порушень у діяльності фінансових установ комісією не забезпечено. Як наслідок, порушення фінансовими установами та їх посадовими особами термінів виконання приписів та розпоряджень Держфінпослуг про усунення порушень набули системного характеру. Проте всупереч ст.ст. 41 та 43 Закону України „Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", ст. 188-29 Кодексу України про адміністративні правопорушення їх до передбаченої законом відповідальності не притягують.
 

Комісією тривалий час не заявляються позови про примусове стягнення штрафів, які не сплачені фінансовими установами у добровільному порядку. Контроль за реальним виконанням судових рішень про стягнення штрафів не ведеться, матеріали для їх примусового виконання до державної виконавчої служби не направляються.
 

Також приймаються незаконні рішення про застосування заходів впливу та звільнення від відповідальності, які опротестовано Генеральною прокуратурою України. Зокрема, незважаючи на недотримання ТОВ "Керуючий адміністратор пенсійних фондів "Паритет" вимог пункту 3.3 Положення про здійснення фінансового моніторингу фінансовими установами, провадження у справі про невиконання вимог Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" було закрито.
 

Крім цього, виявлені суттєві порушення положень Закону України "Про звернення громадян", що допущені з вини посадовців Держфінпослуг.
 

За результатами цієї перевірки Голові Держфінпослуг внесено подання у якому вимагається притягнути винних до відповідальності, принесено п'ять протестів, які вже розглянуто та задоволено, направлено інформацію Прем'єр-міністру України.

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.