Новости Экономика крупацены

З осені крупи можуть подорожчати

base article image

Невисокий попит на круп'яні культури змусив аграріїв скоротити площі посівів гречки, проса, жита та вівса.

Однак цього року попит на ці дешеві культури може підвищитися, оскільки доходи громадян суттєво знизилися. Площі посівів гречки, у порівнянні з минулим роком, скоротилися на 10 000 га (з 290 000 га на 2008 рік до 280 000 га). Під овес було виділено 440 000 га цього року в порівнянні з 460 000 га в минулому. Площі посівів проса також скоротилися з 145 000 га до 136 000 га.

Зниженню загального збору круп'яних культур «допоможуть» також не дуже сприятливі погодні умови. Експерти зниження попиту на круп'яні культури пов'язують з поширенням сої та переходом на нові технології годування скотарства, у результаті чого замість вівса, проса й відходів гречки стали використовувати фуражну кукурудзу та соєвий шрот. Стосовно продовольчого ринку, ці крупи ніколи не користувалися великим попитом серед українців.

Тим часом, аграрії, що скоротили площі під великі культури, не пошкодували про це, тому що в порівнянні з минулим роком ціни на крупи знизилися. Якщо торік за зерно гречки господарствам давали 2200 грн. за тонну, то зараз - 1980 грн. за тонну. Жито за рік упало в ціні на 200 грн. — до 660 грн. за тонну. Найменш ходові ячну та перлову групи продають по 1,4 тис. грн. за тонну. Однак експерти вважають, що вже восени ці крупи будуть більш затребувані.

Враховуючи зниження доходів громадян, ці крупи будуть користуватися попитом через свою невисоку ціну. Крім того, у зв'язку з подорожчанням рису покупці будуть віддавати перевагу гречці. Збільшення попиту приведе до подорожчання цих продуктів на 30-40% до середини наступного року.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.