Новости Экономика мвф нбу

Україні не вистачить третього траншу МВФ?

base article image

Україні не вистачить третього траншу Міжнародного валютного фонду, аби припинити девальвацію гривні, оскільки падіння української валюти обумовлене дефіцитом державних коштів. І зарадити цьому може лише зміцнення економіки. Про це розповів фінансовий аналітик рейтингової агенції Віталій Шапран. 

За його словами, уряд неодноразово стверджував, що черговий стрибок курсу валют до 8,25 гривень за долар – це спекуляції банків. Втім, переконаний експерт, чиновники заплющують очі на основні чинники, які "тиснуть" на український валютний ринок.  

"Існує дефіцит державних фінансів, дефіцит коштів у "Нафтогазі" та достатньо великі зовнішні борги. Так, елементи паніки є, але говорити, що це змова і її треба якнайшвидше розкрити, це неправильно".

Експерт вважає, що девальвацію на позначці нижче 8 гривень за долар може призупинити лише додатковий транш від МВФ обсягом щонайменше 5 мільярдів гривень. Без цих коштів може дуже постраждати інвестиційна складова української економіки. Тому, аби стримати гривню від остаточного падіння, уряд буде змушений піти на непопулярні кроки: наприклад, різко скоротити штат держслужбовців, як це нині роблять у Польщі.

Шапран також зазначив, що на український валютний ринок надто впливає передвиборчій настрій політиків, коли одним девальвація вигідна, іншим ні.

Фінансовий аналітик назвав політику українського Нацбанку щодо ослаблення гривні неефективною: "Здається, що чиновники НБУ вживають снодійне: і минулу кризу восени вони проспали, і зараз. Оскільки Нацбанк виходить на ринок лише тоді, коли долар застрибує за 8,35. Хоча НБУ зараз має достатньо резервів",- зауважив Віталій Шапран.

За матеріалами «Німецька хвиля»
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.