Новости Экономика мвф кризис

Криза коштувала світу 11 трлн дол.

base article image

Міжнародний валютний фонд оцінив витрати держав світу на боротьбу з кризою в 11 трільйонів доларів.

Згідно з даними МВФ, розвинені країни вже виділили фінансовому сектору 9,2 трлн дол., а ті що розвиваються - 1,6 трлн дол. У тому числі держави направили 1,9 трлн дол. на купівлю активів у фінансовому секторі і 4,6 трлн - на державні гарантії.  

МВФ чекає, що частину цих коштів влади зможуть отримати назад після подолання кризи проте в багатьох країнах слід чекати збільшення бюджетного дефіциту в поточному році.

Так, в США, на думку фонду, дефіцит бюджету стане найбільшим серед країн "Великої двадцятки" (G20) і досягне 13,5% ВВП. У Великобританії дефіцит бюджету очікується на рівні 11,6% ВВП, в Японії - 10,3% ВВП, а в Росії - 5,5% ВВП. Крім того, фахівці фонду передбачають, що до 2014 р. державний борг Японії виросте до 239% ВВП, Італії - до 123%, США - до 112%. У Великобританії цей показник збільшиться до до 99,7% ВВП, а в Росії - до 7,3% ВВП. Раніше МВФ опублікував дані, згідно з якими попит на кредити з боку бідних країн до 2014 р. досягне 17 млрд дол. Фонд вже прийняв рішення обнулити ставки по антикризових кредитах бідним країнам світу аж до кінця 2011 р.
 
За матеріалами газети “Дело”

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.